Ranking YouTube

Najbardziej kompletny spis kanałów Youtube w Polsce.

Na stronie vlogi.info znajdziesz zawierający prawie 50000 pozycji ranking polskich kanałów na youtube. Znajdziesz również spisy tematyczne kanałów oraz zestawienie kanałów ukraińskich i szwedzkich.

Teatr Narodowy

Teatr Narodowy


Teatr Narodowy

Dane z symbolem "*" są opracowane przez vlogi.info i nie pochodzą z serwisu YouTube.

Teatr Narodowy

Statystyki kanału Teatr Narodowy

 • ilość subskrypcji: 2740
 • ilość opublikowanych filmów: 119
 • ilość wyświetleń: 443311

  Opis kanału:

  Teatr Narodowy, założony w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, jest czwartą najstarszą sceną narodową Europy. W 2020 roku Teatr obchodzi Jubileusz 255-lecia. W swojej burzliwej historii od XVIII po XXI wiek, Teatr był ośrodkiem przetrwania kultury narodowej. Wiele razy płonął i był odbudowywany. Za każdym razem odzyskiwał pozycję jednej z najważniejszych scen w Polsce. Sześćdziesięcioosobowy znakomity zespół aktorski występuje na trzech scenach: w sali Bogusławskiego, scenie przy Wierzbowej im. J. Grzegorzewskiego, scenie Studio. W repertuarze jest trzydzieści przedstawień na podstawie dramaturgii polskiej i światowej. Wśród spektakli znajdują się także sceniczne adaptacje literatury, przedstawienia muzyczne oraz widowiska dla dzieci.
  Obecnie dyrektorem Teatru Narodowego jest Krzysztof Torończyk, dyrektorem artystycznym - Jan Englert. Za ich dyrekcji, Teatr Narodowy stał się miejscem spotkania różnych estetyk teatralnych i wybitnych artystów wielu pokoleń.

  zródło - kanał Teatr Narodowy w serwisie YouTube